مقالات تخصصی

باگ در FaceTime

باگ در FaceTime

باگ جدید FaceTime، اپلیکیشن محبوب تماس صوتی و ویدئویی آیفون، به شخص تماس گیرنده امکان شنیدن صدا و دیدن شما را بدون اینکه به تماس پاسخ دهید می‌دهد.

تفاوت UTM و فایروال

تفاوت UTM و فایروال

در صنعت امنیت شبکه، موارد استفاده از فایروال[1] و [2]UTM کاملا رایج هستند. به طور عمده فایروال و UTM می‌توانند به شرکت در حفاظت از پایگاه های داده کمک کنند و شبکه آن را در برابر نفوذ های مخرب امن کنند.

مدیریت یکپارچه تهدیدات (UTM)

مدیریت یکپارچه تهدیدات (UTM)

مدیریت یکپارچه تهدیدات که به اختصار UTM [1]نامیده می شود، یک راه حل امنیتی است که قادر به انجام اقدامات چندگانه امنیتی در یک سیستم واحد می باشد. به طور کلی هدف از UTM این است که یک مجموعه جامع از ویژگی های امنیتی را در یک محصول واحد مدیریت شده توسط یک کنسول واحد ارائه دهیم.

ایمیل های تجاری گمراه کننده

ایمیل های تجاری گمراه کننده

جعل ایمیل های تجاری یک روش کلاهبردای است که در آن هکرها به حساب ایمیل فرد یا شرکت دسترسی پیدا کرده و هویت صاحب ایمیل را بمنظور کلاهبرداری از افراد، سازمان یا کارکنان سازمان، مشتریان و یا شرکاء آن ها جعل می کنند. در برخی موارد، هکرها به سادگی یک حساب که بسیار شبیه حساب ایمیل مورد هدف می باشد ایجاد می کنند. عموماً هکرها در این روش از هویت یک نفر یا هویت شرکت جهت سوء استفاده از هدف مدنظر به منظور ارسال پول یا مدارک و اسناد مهم به حساب کاربری هکر استفاده می کنند.

تهدیدات امنیتی VoIP

تهدیدات امنیتی VoIP

انتقال صدا از طریق پروتکل اینترنت (VoIP ) یک فناوری تلفن جدید است که استفاده از آن امروزه به سرعت رو به افزایش است. این فناوری دارای ویژگی‏ های بیشتر، انعطاف‏ پذیری بالاتر و همچنین هزینه‏ ی کمتر نسبت به تلفن‏ های سنتی می‏باشد. با این وجود، سیستم‏های VoIP دارای معماری، پروتکل‏ ها و پیاده‏ سازی پیچیده‏ تر می ‏باشند و بنابراین امکان استفاده ‏ی نادرست از آن‏ها بیشتر است.

وجود بدافزاهای جاسوسی این بار بر روی برنامه‌های کتب مذهبی

وجود بدافزاهای جاسوسی این بار بر روی برنامه‌های کتب مذهبی

مهاجمان سایبری تمرکز خود را معطوف به کاربران گوشی‌های هوشمند و برنامه‌های کاربردی آن‌ها کرده‌اند که از طریق آن به سرقت داده‌های موردنظر خود اقدام نمایند با این اوصاف هیچ‌چیزی در امنیت کامل به سر نمی‌برد. ازاین‌رو بیشتر برنامه‌های کاربردی رایگان و محبوب، دارای بدافزارهایی هستند که اقدام به جاسوسی و سرقت اطلاعات افراد می‌کنند.