دومین اجلاس وب فارسی، به همت کانون توسعه‌دهندگان فضای مجازی و با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات و چند شرکت فعال در حوزه وب از جمله شرکت فناوران توسعه امن ناجی از ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 12 مرداد 96 تا ساعت 16:30 همان روز در محل سالن شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار گردید.

شرکت فناوران توسعه امن ناجی ، حامی دومین اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی

 این دوره از اجلاس، در راستای پنج محور حیاتی و کلیدی وب فارسی یعنی طراحی و توسعه، کارآفرینی، فناوری‌های مالی، امنیت سایبری و کسب و کارهای اینترنتی و با سخنرانی افراد سرشناس و متعددی از حوزه‌های مختلف برگزار گردید.

 سپس در ساعات اولیه شروع اجلاس، مهندس فرزاد برنا معاونت فنی و مدیر آزمایشگاه ارزیابی امنیتی شرکت فناوران توسعه امن ناجی به عنوان سخنران حوزه امنیت سایبری به موضوع اهمیت بکارگیری تدابیر امنیتی در فضای کسب و کار اینترنتی و تولید نرم افزار پرداخت. وی وابستگی کسب و کار به لایه سرویس و نرم افزار را مهم ترین دلیل اهمیت امنیت در لایه نرم افزار دانست و از شیوع حدود 70 در صد حملات در لایه نرم افزار بعنوان موضوع حائز اهمیت دیگر یاد کرد.

 وی افزود، هزینه ارزیابی امنیتی یک نرم افزار در مراحل اولیه طراحی به مراتب بسیار پایین تر از هزینه ارزیابی امنیتی در مرحله تولید و انتشار خواهد بود.

مهندس برنا در بخشی دیگر از سخنان خود خاطر نشان کرد موضوع امنیت نباید باعث از بین رفتن سهولت کاربری گردد و می بایست به گونه ای تعادل برقرار گرددکه هم ملاحظات امنیتی و هم سهولت کاربری در نظر گرفته شود.

 در ادامه هر یک از سخنرانان با زمانبندی مشخص به موضوعات مختلفی در زمینه کسب و کار اینترنتی پرداختند و در نهایت دومین اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی عصر پنجشنبه به کار خود پایان داد.

اجلاس توسعه‌‌دهندگان وب فارسی با دعوت و حضور همزمان دو بخش دولتی و خصوصی ادامه مسیر خواهد داد و این شرکت به عنوان حامی این اجلاس امیدوار است، در آینده ای نزدیک شاهد همکاری های مشترک میان این دو بخش در حوزه ی توسعه ی کسب و کارهای اینترنتی باشد.

نظرات

 
   
 
Captcha