نرم افزار

سامانه ساز پارسيا

پارسیا یک سیستم مدیریت محتوای بومی امن است که کاربران را قادر می‌سازد تا به سرعت محتوی تحت وب خود را با استفاده از ویژگی‌های فراوان این محصول ایجاد کنند. خصوصیات ویژه این سامانه ساز به کاربر امکان می‌دهد تا از خدمات از پیش آماده بهره برداری و انتشار محتوی را زمان بندی کند.

در کنار ماژولار بودن، این محصول به کاربران اجازه می‌دهد که وب‌سایت‌های قدرتمندی را با ترکیب کردن محتوی وب سایت با پرتلت‌ها، ویجیت‌ها و گجت‌ها بوجود بیاورند و مشخص کنند که هر کدام از صفحات این وب سایت‌ها بوسیله کدام یک از کاربران قابل مشاهده می‌باشند. در ادامه به شرح برخی ویژگی‌های اصلی محصول پیشنهادی نهایی پرداخته می‌شود.

 

 

انتشار متناسب با فضای کسب و کار

معماری‌های تحت وب سازمانی اغلب شامل وب‌سایت‌هایی با خصوصیات متفاوت  هستند که از این جمله می‌توان به وب سایت مشتریان، کارمندان داخلی، پلت‌فرم‌های همکاری و دپارتمان‌های بیشمار و وب‌سایت‌های مختلف اشاره کرد. محصول پیشنهادی این امکان را خواهد داشت که توانایی ساخت فضای‌کاری برای هر کدام را بصورت یک پلتفرم یکتا در اختیار مدیران پرتال قرار دهد.

 

ویرایشگر متن قدرتمند و ساده

کاربران می‌توانند به سرعت محتواهای خود را با استفاده از ویرایشگر محصول (Rich Text Editor) و بدون نیاز به ابزارهای خارجی ایجاد کنند. امکاناتی مانند Spell check و Text styling از ویژگی‌های این ویرایشگر‌ می‌باشد که کاربران را قادر می‌سازد که بدون احتیاج به هیچ گونه دانش کد نویسی و یا استفاده از ابزارهای پیچیده‌تر محتوای مورد نظر خود را ایجاد کنند.

 

قالب‌ها

محصول به کاربران اجازه خواهد داد تا قالب‌هایی ایجاد کنند که امکان استفاده چند باره را داشته باشند. این امکان باعث می‌شود که کاربران بتوانند به سرعت صفحاتی را بسازند که دارای ظاهری یکسان باشند. کاربران می‌توانند قالب‌ها را با استفاده از امکانات محصول بسازند یا با استفاده از ابزارهای خارجی این قالب‌ها را ساخته و در پرتال استفاده کنند.

همچنین، این محصول این امکان را به راهبران (Administrator) تا توضیحات دستورالعملی را به قالب‌ها اضافه کنند تا کاربران بدانند که هر کدام از قالب‌ها را چگونه استفاده کنند. بدین ترتیب بهره‌وری بین طراحان صفحات و تولید کنندگان محتوا بیشتر خواهد شد.

 

 

 

ایجاد سریع سایت‌

کاربران می‌توانند سایت‌هایی با یکسری از صفحات از پیش ساخته و از پیش پیکربندی شده ایجاد کنند. تمپلیت‌های این سایت‌ها می‌توانند پویا باشند و اجازه دهد تا تغییرات بر روی صفحات فرزند اعمال گردند.

 

گردش کار قابل تایید

عموما محتواهای وب سایت توسط گروهی از کارمندان آماده می‌شوند که برخی از آنها وظیفه ایجاد و ویرایش محتوا را دارند و برخی دیگر می‌بایست پیش از آنکه محتوا منتشر شوند، آنها را بازبینی و تایید نمایند. محصول شامل بخش مدیریت چرخه کار کامل می‌باشد که این امکان را می‌دهد که مشخص شود که یک محتوا چگونه بازبینی و منتشر شود.

همچنین محصول امکان می‌دهد که سایر بخش‌ها نیز نیازمند به یک پروسه تاییدیه باشند. بخش‌هایی مانند مستندات، پست‌های ویکی، بلاگ و ... نیز می‌توانند نیازمند این باشند که یک چرخه کار را طی نمایند.

 

ویرایش صفحات آنلاین و زمانبندی

صفحات لایو را می‌توان ویرایش کرد و یک بازبینی قبل از انتشار انجام داد بدون اینکه تاثیری بر آنچه عموم می‌بینند داشته باشد. سپس یک برنامه زمانبندی برای انتشار در آینده پیکربندی شود. همچنین محصول امکان بازگشت به موارد قبلی را ایجاد می‌کند.

جستجو بوسیله محدود سازی نتایج

علاوه بر جستجوی معمولی که در سامانه وجود دارد، محصول یک راه بهینه جستجو را برای کاربران فراهم می‌کند تا با اصلاح و پالایش کردن نتایج جستجو، کاربر را به نتایج نهایی مورد نظر نزدیک کند.

 

جستجوی چند سطحی

یک پرتال با مستندات، محتوا، تصاویر، ویکی، بلاگ و دیگر محتواهای تولید شده توسط کاربر، یک مخزن عظیم از داده خواهد بود. امکان جستجو، یکی از جنبه‌های حیاتی برای استفاده کاربر خواهد بود. محصول با فراهم نمودن امکان جستجوی چند سطحی، سازگار بودن جستجوی کاربر با حقوق دسترسی را در نظر گرفته و بر این اساس اجازه دسترسی به محتواهای باز بر اساس نقش و دسترسی کاربر به ایشان فراهم می‌شود.

 

پشتیبانی از چند زبانه

محصول امکان ایجاد سایت‌های چند زبانه (فارسي، انگليسي و عربی) را خواهد داشت. کاربران نیز می‌توانند بین تنظیمات زبان‌های ارائه شده در سایت، با یک کلیک سوییچ کنند. ارائه ترجمه مناسب برای بخشهای مختلف سایت برعهده بهره بردار خواهد بود.

 

امکان خروجی گرفتن از محتویات

بخش‌های محتوا ساز از سامانه به گونه‌ای است که به مدیر سامانه این امکان را می‌دهد تا بر اساس الزامات و نیازمندی‌های سامانه، امکان خروجی گرفتن (Excel یا Pdf) را برای آن فعال نماید.

 

مدیریت کاربران

با استفاده از این بخش مدیران سامانه می‌توانند گروه‌های کاربری و  نقش آنها را تعیین نمایند. سپس دسترسی‌ها به بخش‌های مختلف را به آنها اختصاص می‌دهند. در نهایت، با افزودن کاربران به هر کدام از این گروه‌ها، مجوزهای دسترسی آنها را برای کاربران مشخص می‌نمایند.

مدیریت کاربران یکی از بخش‌های حیاتی این محصول می‌باشد. از آنجا که تامین امنیت سامانه‌های تحت وب، با پیاده سازی اصولی و کارآمد مدیریت کاربران ارتباط مستقیم دارد، لذا طراحی، پیاده سازی و آزمون‌های نفوذ با دقت کامل در این بخش صورت پذیرفته است.

 

 

 

 

 

پشتیبانی از SSO

احرازهویت و دسترسی به تمام محتوای سایت از یک نقطه (SSO) یکی دیگر از امکانات امنیتی محصول می‌باشد. محصول می‌تواند اینگونه پیاده سازی شود که پرتال از سیستم‌های مختلفی ایجاد شده باشد. مکانیزم SSO این امکان را به مدیران یا کاربران سامانه می‌دهد که تنها با یکبار ورود به سامانه، امکان استفاده از تمام بخش‌های مجاز را فراهم نماید.

 

ممیزی و پایش

به منظور کمک به Administrator برای پایش عملکرد سامانه و همچنین بهینه سازی منابع، محصول به Administrator امکان دسترسی به آمارهای کلیدی ( hits/page, avg time/hit, max time per request و ...) برای همه پرتال یا صفحات خاصی را می‌دهد. همچنین این ویژگی، امکان ردیابی و مدیریت فعالیت‌های سامانه را نیز مهیا می‌نماید.

 

ساخت فرم پويا(Dynamic Form)

یکی از بخش‌های اصلی این محصول، در اين بخش متناسب با داده هاي که در طراحي فرم استفاده مي گردد فیلد هاي آن تعريف و همچنين با امکان اتصال به بانک اطلاعاتي داده هاي آن مديريت مي شود.

 

 

بهینه سازی برای موتورهای جستجو

محصول پیشنهادی ویژگی‌های بسیاری را به منظور بهینه سازی وب سایت‌ها برای موتورهای جستجوگر ارائه خواهد داد. در ادامه به  آنها اشاره خواهد شد.

 • استفاده از نقشه سایت همخوان با موتورهای جستجوگر
 • آدرس‌های URL‌ مرتبط با متن صفحه
 • عناوین، توضیحات، کلمات کلیدی
 • تاريخچه

 

 

فرآیندهای اصلی سامانه ساز پارسیا

 

 • ·        مدیریت سامانهها و دامنه ها تعریف سامانه جدید تحت وب و تخصیص دامنه برای رویت در وب
 • ·        فرم ساز تعریف جداول اطلاعاتی با قابلیت تعیین جزئیات (مثل عدد، زمان، فایل و ..) و نیز تعریف فرمهای مدیریت اطلاعات مربوطه(درج، ویرایش، حذف، نمایش)
 • ·        پرس و جو ساز امکان تعریف پرس و جو(sql) برای واکشی ترکیبی داده‌ها بدون لزوم کد نویسی
 • ·        صفحه ساز تعریف صفحات سامانه           
 • ·        افزونه ها(افزونه های مهم): – اجزای تشکیل دهنده صفحات
 • o       اسلاید نمایش اسلایدی اطلاعاتی مانند خبر شامل عکس و متن و ... با امکان جا نمایی و تنظیمات اجزای اسلاید(عکس، عنوان، متن و ...)
 • o       منوها تعریف انواع منو با امکان مدیریت درختی ساختار منوها و تنظیم لینک و عکس و متن مرتبط
 • o       لیست (ها) نمایش محتوای متن و تصویر به صورت لیستی و امکان تعریف نوع نمایش(تک ستونی، چند ستونی، موزاییکی و ..) و تنظیم نمایش اجزای محتوا(کادر، زمینه، شکل تصویر و ...)
 • o       سر صفحه(Header) تعبیه انواع سرصفحه در صفحات
 • o       زیر صفحه(Footer) -  تعبیه انواع زیر صفحه در صفحات
 • o       خبر فورینمایش متحرک عناونی خبری
 • o       نمایش خبر نمایش محتوا خبر
 • o       گالری رسانه گالری پیشرفته تحت وب برای محتوای تصاویر و فیلم‌ها
 • ·        افزونه ساز تعریف افزونه‌های مختلف توسط کاربر با رابط کاربری و ارایه محیط برنامه نویسی تحت وب
 • o       تعریف پارامترها امکان تعریف پارامترهای افزونه‌؛ بر اساس تنظیم انجام شده در صفحه ساز به ازای پارامترهای افزونه، نمایش و کارکرد افزونه متناسب با فرآنید کسب و کار و مرتبط با صفحه تغییر می‌کند.
 • o       اتصال به سرویس داده لازم برای افزونه‌ها از سرویسها تامین می ‌شوند که سرویس در صفحات مختلف قابل تعریف و تغییر است.
 • ·        سرویس ساز امکان تعریف انواع سرویس در سامانه ایجاد شده؛ سرویسها قابل ارایه به بیرون و  یا استفاده در صفحات سامانه است.
 • o       سرویس از پرس و جو امکان اتصال به بانک داده با تعریف سرویس برای پرس و جوهای تعریف شده و امکان ارایه به خارج از سامانه یا استفاده درصفحات و گزارشات خود سامانه
 • o       تعریف سرویس خارجی Restfulامکان اتصال به سرویسهای Restful خارجی
 • o       تعریف سرویس خارجی SOAP - امکان اتصال به سرویسهای SOAP خارجی
 • o       سرویس ساز الستیک امکان اتصال به بانک اطلاعاتی Elastic search
 • ·        گردش کار امکان تعریف گردش اطلاعات با ارایه کارتابل به کاربر
 • o       تعریف قواعد امکان تعریف قواعد گردش کار
 • ·        مدیریت فایل ‌‌نمایش مناسب فایلهای بارگذاری شده در سامانه و امکان بارگذاری فایلهای جدید
 • ·        گزارش ساز تعریف گزارش جدید با قابلیت اتصال به پرس و جو های تعریف شده